Przyczepy samozbierające BERGMANN

Profesjonalne przyczepy samozbierające

Przyczepy samozbierające BERGMANN to profesjonalne maszyny do zbioru zielonek na sianokiszonki. Dokładność cięcia, ergonomia pracy oraz niemiecka niezawodność to najlepsza wizytówka tej marki.

Przyczepy samozbierające BERGMANN

Poza okresem przygotowywania pasz objętościowych przyczepy samozbierające mogą być również wykorzystywane do transportu wielu innych płodów rolnych, np. sieczki z kukurydzy, co poszerza zakres i wydłuża czas użytkowania tych maszyn w sezonie.

Skontaktuj się z nami

wyślij zapytanie

Dostępne produkty

Główne zalety przyczep samozbierających BERGMANN:

 • brak konieczności stosowania dodatkowego sprzętu na etapie zbioru zielonki i jej transportu do gospodarstwa,
 • wysoka wydajność pracy (od zebrania do rozładunku),
 • bardzo duża dokładność cięcia i oszczędność energii,
 • komfortowa i bezpieczna praca,
 • duża ładowność,
 • ograniczenie ugniatania podłoża.

Galeria

Galeria zdjęć 1
Galeria zdjęć 2
Galeria zdjęć 3
Galeria zdjęć 4
Galeria zdjęć 5
Galeria zdjęć 6
Galeria zdjęć 7

Charakterystyka maszyn BERGMANN:

 • Nadwozie:

Nadwozie przyczepy zaprojektowano według najnowszych technologii. Rama wykonana jest jako zamknięta konstrukcja stalowa, powlekana proszkowo. Ocynkowane profile z blachy trapezowej zapewniają długą żywotność przyczep samozbierających BERGMANN.

 • Skrzynia ładunkowa:

Ładowność skrzyni w zależności od typu przyczepy rolniczej oraz wyposażenia wynosi od 39,0 do nawet 77,0 m3. Skrzynia może być optymalnie napełniona, dzięki szerokiemu prześwitowi. Przenośnik podłogowy tworzą 2 lub 4 mocne łańcuchy transportowe. Dodatkowo podłoga jest napędzana hydraulicznie poprzez przekładnię.

 • Podbieracze:

Podbieracze o dużej szerokości od 1.900 do 2.270 mm ułatwiają zbieranie pokosu. Podbieracz z układem Pick up wyposażony jest w gumowe koła, które dobrze sobie radzą na nierównych podłożach.

 • Mechanizm tnący:

Mechanizm tnący w przyczepach samozbierających BERGMANN jest wyposażony - w zależności od typu maszyny -  w 41 lub nawet 53 noże, i pozwala na osiągnięcie cięcia sieczki na długość 34/35mm. Każdy nóż jest indywidualnie chroniony przed kontaktem z ciałami obcymi. Montaż i demontaż noży zajmuje parę sekund i nie wymaga stosowania żadnych narzędzi.

 • Układ jezdny:

Resorowany agregat tandemowy z osią skrętną sprzyja zmniejszeniu siły odśrodkowej i ochronie runi łąkowej. Przy cofaniu i szybkiej jeździe oś skrętna jest hydraulicznie blokowana. Zastosowanie łamanego dyszla umożliwia podniesienie podbieracza na wysokość 0,65m od podłoża, co ułatwia wjeżdżanie na pryzmę. Przyczepy wyposażone są w pneumatyczny, dwuobwodowy układ hamulcowy.

Dodatkowo szerokie opony zapewniają bezpieczeństwo oraz doskonałe właściwości jezdne w trudnych warunkach.

 • Panel sterowania:

Obsługa przyczep samozbierających BERGMANN jest w pełni zautomatyzowana i pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami elektrohydraulicznymi z kabiny ciągnika za pomocą panelu sterującego (istnieje możliwość zamontowania panelu ISOBUS lub podłączenie pod panel sterujący ciągnika z systemem ISOBUS).

Skontaktuj się z nami

Budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni