Rozrzutniki obornika i gnoju BERGMANN

Rozrzutnik obornika, pomiotu kurzego i wapna

Uniwersalne rozrzutniki obornika BERGMANN służą do rozrzucania obornika, pomiotu kurzego, gnoju i wapna. Dzięki zastosowaniu kombinacji talerzy rozrzucających i walców rozdrabniających maszyny umożliwiają precyzyjne dozowanie ww. nawozów na szerokość do 25m. Maszyny charakteryzują się zwartą, solidną i przemyślaną konstrukcją. Maszyny są produkowane w Niemczech przez firmę Ludwig Bergmann GmbH, która jest uznawana za lidera i wiodącego producenta rozrzutników w Europie.

Rozrzutniki obornika i gnoju BERGMANN

Rozrzutniki obornika z oferty Bag Polska są bogato wyposażone. Posiadają m.in wysokiej klasy adapter roztrząsająco-rozrzucający, który składa się z dwóch poziomych walców oraz również dwóch talerzy rozrzucających. Umożliwiają one nie tylko rozrzucanie nawozów na szerokość do 25m, ale również szczególnie dokładne rozdrabnianie obornika.

Skontaktuj się z nami

wyślij zapytanie

Główne zalety rozrzutników obornika BERGMANN:

  • bardzo dobre rozdrobnienie materiału i precyzyjne dawkowanie nawozów organicznych na polu potwierdzone niemieckim certyfikatem instytutu DLG,
  • solidny i bardzo wytrzymały przenośnik podłogowy,
  • zbieżna, zapobiegająca klinowaniu się skrzynia o dużej pojemności,
  • bardzo dobre właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Zasuwa regulująca dopływ obornika do adaptera

Rozrzutniki obornika BERGMANN są wyposażone w zasuwę, która zabezpiecza walce przed zapchaniem podczas załadunku i uniemożliwia wypadanie materiału podczas transportu na pole oraz spełnia rolę dozownika przepuszczającego nawóz na walce i talerze.

Adapter rozdrabniająco-roztrząsający

Adapter roztrząsający składa się z dwóch walców rozbijających obornik o ścianę klapy tylnej (wykładanej tworzywem w celu amortyzacji siły uderzeń) oraz z dwóch talerzy rozrzucających o średnicy Ø 1000mm grubości 8mm, każdy z sześcioma łopatkami o zmiennym kącie ustawienia. Talerze są zabezpieczone za pomocą sprzęgieł wolnego biegu i sprzęgieł przeciążeniowych, osadzane są na czopach przekładni o średnicy Ø 50mm.

Galeria

Galeria zdjęć 1
Galeria zdjęć 2
Galeria zdjęć 3
Galeria zdjęć 4
Galeria zdjęć 5

Przenośnik podłogowy

Przenośnik podłogowy wykonany jest z czterech wysokogatunkowych łańcuchów (uciąg 25t/szt. 14 x 50mm) o regulowanym napędzie hydraulicznym, specjalnie profilowane listwy przenośnika przenoszą ładunek w skrzyni, koła gniazdowe są dużej średnicy, co zmniejsza zużycie łańcucha i zwiększa zazębianie. W skład napędu przenośnika podłogowego wchodzą 2 przekładnie i 2 hydromotory.

Skrzynia ładunkowa w rozrzutnikach BERGMANN

Skrzynia ładunkowa rozrzutnika BERGMANN jest zbieżna, co zapobiega klinowaniu się materiału podczas rozładunku. Górna część burt zabezpieczona jest listwą odbojową przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas załadunku.
Konstrukcja skrzyni ładunkowej jest wykonana z całkowitych arkuszy blach wzmacnianych wręgami, co zapewnia dużą stabilność; stalowa podłoga jest w całości spawana z bokami oraz z elementami podwozia; wzmacnia to całą konstrukcję oraz obniża ciężar maszyny. Rozwiązanie to dodatkowo zapobiega korozji na łączeniu blach. Opcjonalnie maszyny mogą być wyposażone w nadstawki na burty o wysokości od 250 do 450 mm (zależnie od typu maszyny).

Podwozie rozrzutników obornika

Rozrzutniki gnoju i obornika BERGMANN w wersji standardowej mają podwozie dwuosiowe resorowane. Każda maszyna jest wyposażona w specjalny system resorujący dyszel, co znacznie poprawia komfort obsługi. Rama podwozia wykonana jest z wysokogatunkowej stali, co zapobiega korozji i zwiększa wytrzymałość maszyny, która jest wykonana jako jednolita bryła. Napęd jest z WOM 1000 obr./min. i jest przenoszony poprzez szerokokątne wały Walterscheid ze sprzęgłami przeciążeniowymi. Rozrzutniki BERGMANN są wyposażone w pneumatyczną dwuobwodową instalację hamulcową z ręcznym regulatorem siły hamowania. Osie jezdne rozrzutników umożliwiają poruszanie się z prędkością do 40 km/h. Maszyny są wyposażone w mechaniczną dwubiegową stopę podporową. Rozrzutniki mają też seryjnie wzmocnione zabezpieczenie napędów talerzy i walców.

Po demontażu walców i talerzy rozrzucających rozrzutnik obornika BERGMANN może być także wykorzystany jako przyczepa silosowa.

W ofercie dostępne są następujące typy maszyn:

Typ
TSW 2120E
TSW 2120T
TSW 3140E
TSW 3140T
TSW 4190S
TSW 5210S
TSW 6240S
 Podwozie
1 oś
tandem
1 oś
tandem
tandem
tandem
tandem
Dop. masa całkowita (t)
8,0-12,0
8,0-12,0
12,0
14,0
16,0-20,0
16,0-23,0
24,0
Pojemność (m3)*
8,6
8,6
13,1
13,1
14
17
19,7
Wymiary skrzyni (m)
 4,7x1,8x1,07
 4,7x1,8x1,07
4,9x2,05x1,07
 4,9x2,05x1,07
 5,6x2,05x1,07
5,9x2,05x1,32
 6,9x2,05x1,32
Wysokość załadunku (m)*
2,33
2,38
2,45
2,45
2,58
2,80
2,80

*Podane dane tech. mogą się zmienić w zależności od wyposażenia

Skontaktuj się z nami

Budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni