Prasy silosujące BUDISSA BAGGER

Prasy silosujące do magazynowania wszystkich rodzajów pasz

Prasa silosująca BUDISSA BAGGER jest przeznaczona do magazynowania w rękawach foliowych wszystkich rodzajów pasz: począwszy od traw, lucerny, GPS, poprzez LKS, CCM, całe rośliny kukurydzy, aż po prasowane wysłodki buraczane, młóto browarniane oraz inne produkty uboczne przemysłu rolno-spożywczego.

Prasy silosujące BUDISSA BAGGER

Firma BAG Polska Sp. z o.o. dysponuje najszerszą na rynku ofertą pras i maszyn silosujących, począwszy od prostych w konstrukcji maszyn służących do magazynowania niewielkich ilości pasz lub zbóż, aż po zaawansowane maszyny wykorzystywane przez wielkotowarowe gospodarstwa rolne lub przedsiębiorstwa rolno-usługowe.

Możemy się pochwalić największą na rynku liczbą pras silosujących i efektywnych wdrożeń technologii magazynowania w rękawach. Na życzenie możemy też udostępnić listę referencyjną Klientów posiadających maszyny i technologię zakiszania w rękawach stosują w swoich firmach.

Skontaktuj się z nami

Dostępne produkty

W naszej ofercie mamy zarówno maszyny napędzane ciągnikiem, jak i maszyny samobieżne.

Prasa silosująca BUDISSA BAGGER daje możliwość zakiszania pasz w rękawach o średnicy 1,50m, 1,65m, 1,95m, 2,4m, 2,7m, 3,0m i 3,6m oraz długości 30m, 45m, 60m, 75m, 90m i 150m. Daje to możliwość składowania pasz w jednostkach o pojemności od 50t do 1.000 ton.

Cechy wyróżniające prasy silosujące BUDISSA BAGGER na rynku to :

 

Rotor

Cechą charakterystyczną prasy silosującej BUDISSA BAGGER jest odpowiednio umiejscowiony rotor, który z ogromną siłą wtłacza paszę do rękawa i pozwala na równomiernie wypełnienie całego worka, z zachowaniem bardzo wysokiego stopnia ubicia paszy. Takie rozwiązanie gwarantuje, że kiszonka, która znajduje się w rękawie, będzie przechowywana w warunkach beztlenowych i że będzie mogła być skarmiona bez żadnych strat.

 

Galeria

Galeria zdjęć 1
Galeria zdjęć 2
Galeria zdjęć 3
Galeria zdjęć 4
Galeria zdjęć 5
Galeria zdjęć 6
Galeria zdjęć 7
Galeria zdjęć 8
Galeria zdjęć 9
Galeria zdjęć 10
Galeria zdjęć 11
Galeria zdjęć 12
Galeria zdjęć 13
Galeria zdjęć 14
Galeria zdjęć 15
Galeria zdjęć 16
Galeria zdjęć 17
Galeria zdjęć 18

 

Gumowa taśma przekaźnikowa

Prasa silosująca BUDISSA BAGGER jest standardowo wyposażona w szeroką gumową taśmę przekaźnikową, która płynnie podaje materiał kiszonkarski do rotora. Umożliwia to szybki i sprawny odbiór towaru z przyczep dowożących go do maszyny podczas zakiszania.

 

Wydajność i zużycie paliwa

Prasy silosujące BUDISSA BAGGER charakteryzują się też wysoką wydajnością i efektywnością pracy. Przykładowo, prasa silosująca BUDISSA BAGGER RT 8000, która pracuje ze średnią wydajnością technologiczną ok. 70 t/h zużywa ok. 0,45 ltr. oleju napędowego na tonę zakiszonego materiału. Warto nadmienić, że wspomniana wydajność technologiczna maszyny uwzględnia naturalne przestoje w pracy maszyny związane z dowozem i załadunkiem materiału kiszonkarskiego na stół paszowy. Wydajność techniczna (potencjalna, teoretyczna) jest dużo wyższa i wynosi dla omawianej maszyny RT 8000 ok. 100-125 t/h.

Pozwolenie na transport po drogach publicznych

Prasa silosująca BUDISSA BAGGER jest - jako jedyna na rynku (!) - przystosowana do poruszania się po drogach publicznych. Tę możliwość gwarantują zarówno odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne, jak i pełna dokumentacja. Naszym celem było, jest i zawsze będzie gwarantowanie bardzo dobrej jakości pracy w bezpiecznych warunkach.

 

Bogate wyposażenie opcjonalne - wersja PROFI

Prasa silosująca BUDISSA BAGGER w wersji PROFI jest dedykowana dla firm usługowych i dużych gospodarstw rolnych, które w sezonie kilkukrotnie w ciągu dnia zmieniają miejsce pracy (np. zakiszają 2-3 rękawy dziennie w różnych lokalizacjach).

Przezbrojenie maszyny w wersji PROFI z pozycji transportowej do pozycji roboczej trwa zaledwie 10-15 minut dzięki temu, że w maszynie jest jeden zaczep, który służy zarówno do transportu jak i do zakiszania, co redukuje konieczność przejazdu ciągnikiem na drugą stronę maszyny, jak to jest w standardowym modelu RT 8000.

Bogate wyposażenie opcjonalne - wymienny tunel

Firma BAG Polska Sp. z o.o. oferuje też swoim klientom dostawę maszyn z wymiennymi tunelami, dzięki czemu za pomocą tej samej prasy silosującej można zakiszać pasze w rękawach o różnej średnicy, np.: 1,95m, 2,4m i 2,7m. Jest to oferta skierowana głównie do firm usługowych, ale korzystają z niej także gospodarstwa, które chcą składować bardziej wrażliwe pasze (np. ziarno) w rękawach o mniejszej średnicy. W ten sposób ogranicza się powierzchnię paszy, która ma kontakt z powietrzem, a także przyspiesza dzienny posuw wybierania, co pozwala na zminimalizowanie strat.

Bogate wyposażenie opcjonalne - kotwica

Opcjonalnie, zamiast tradycyjnego systemu bocznych lin i kraty, do uzyskania odpowiedniej siły ubicia paszy może służyć kotwica (ang. Anker). To rozwiązanie dla gospodarstw, które chcą magazynować kiszonki w rękawach o długości od 90 do 150 m. Parametry techniczne prasy RT 8000 Anker (z kotwicą) są takie same jak dla maszyny RT 8000 . Maszyny różnią się jedynie sposobem ubijania paszy w rękawie, przy wersji Anker służy do tego kotwica na linie umieszczona w środku rękawa. Regulacja ciśnienia sprasowania odbywa się poprzez wydłużanie lub skracanie liny z kotwicą.

BAG Polska poleca również - gniotownik do zboża. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami

Budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni

Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Przeczytaj więcej o ochronie Twoich danych. Więcej